25 Ekim 2012 Perşembe

Elektrikler Kesilince


 Geçen akşam acayip çok yağmur yağdı Uşak'a. Şimşekte çaktı bol miktarda. Sonra elektrikler kesildi. Bilgisayarın şarjı da 5 dakika bile dayanmıyor. Oturduğum yerde kalakaldım öyle. Ne bir adım ileri ne bir adım geri.
 Apartmandan sesler gelmeye başladı. Bir cesaret kalktım mum vardı baş ucumda onu yaktım. Korkudan tansiyonum hangi rakamlarda geziniyordu bilmem. Hiçbir şey olmamış gibi düşünmek istedim. Hastaydım da zaten. Çorba vardı onu ısıttım. Bitirdim hala gelmedi bu elektrikler. Bu binada neden jeneratör yoktu ya da her ne haltsa. Tekrar odama geldim, resim yapacaktım ben niye gitti bu elektrikler. Kitap da okuyacaktım. Sonra işim vardı şiir yazacaktım bilgisayarda yazıyordum hatta. Bulmaca da çözecektim hem.

 Bu şimşek de ne eğlenceli gelirdi Gamze korkarken. Gök gürültüsü olmasın yeterdi şimdilik. Hastaydım ben ama hem de evde yalnızdım elektriklerin gitmemesini gerektirecek kadar mühimdi bu unsurlar. Sonra şimdi kimi arayayım ben şimdi. Evi arasam telaşlanacaklar, üzülecekler. Telaşa da gerek yoktu üzüntüye de. Ama şu durum beni rahatsız ediyordu işte. Menekşeme baktım o da korkuyordu. Bunu böcek çıkabilir içinden diye düşünürken uydurdum. O masum bi canlıydı sadece. Böcekler neden masum değildi sonra?

 Ve daha nice evhamlarda dolanırken geldi benim beklediğim. Bilgisayarımı açtım ve film izlemeye devam ettim. Neler neler yapacaktım oysa.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder