4 Kasım 2011 Cuma

Öyle Şey...!

 Tüm yargılara tebessümle diyerek başlıyorum yazıma.
 Benim kamu yönetimi okuduğumu bilmeyen pek azdır. Siyasal Partiler ve Baskı Grupları dersinden ödevim var. Bir parti veya baskı grubunu ele alıp, araştırıp sunum yapılacak. Malumunuz bağımlı olduğumdan internette gezinirken gözüme bir parti takılmıştı. Hakkındaki bilgim sıfır. Üzerine de bu ödev denk gelince bu partiyi seçeyim dedim. Herkes ya iktidarı seçecek ya muhalefeti ya da son dönemde popüler olan partileri. Bendeki mekanizma nasıl işliyor anlamıyorum. Sanki çok becerebilecekmiş gibi zor olanı seçeceğim. Adını pek nadir duyduğum ikinci duyduğumda çoktan unutmuş olduğum bir partiyi seçtim.
 Hangi partimi? 
 Merhaba yargılarınız.
 Türkiye Komünist Partisi.
 Şu partiden ödevim var dediğim anda başka parti bulamadın mı?  Sorusuyla karşılaşmadığım olmadı. Daha sonra partinin yetkili binasına gidip görüşme yapmam gerekli. Aman yalnız gitme!
 Neden?
 Ne olur ne olmaz.
 İyi hadi. Büyük sözü dinledik kuzenimle çıktık Ümraniye çarşıya. Akbank'ın üzerinde demişti babam gittik baktık yok. Kime soralım kime soralım derken belediyenin bir çalışanını gördüm formalıydı. Kuzenim bari kısaltılmışını söyle de korkmasınlar dedi. (?)
 -Pardon!? TKP'nin binası nerede?
 -??
 -Parti.
 -??
 -Türkiye komünist partisi binası?
 -Bilmiyorum...... Buralarda yok öyle şeyler.
Sonra şüpheli bakışlara maruz kaldık. O bakışlara cevaben "tek yol devrim" demek geldi içimden ya! :)
Nasıl şey kardeşim. Biliyor musun ki? Öyle şey de ne demek!? 6 yorum:

 1. Goministlee yerlee adamı alimallah bakıve gaali işin mi yok gızım?

  YanıtlaSil
 2. Anarşist bu komünist pis faşist durmayın vurun. Demediğinden daha masum bir ifade bu. İşte ikisini de diyen bizim halkımız. Sevimli, sevdim. :)
  Ben sanırım fazla kaptırdım bu ödeve. "Halkımız" falan kullanmazdım bu ifadeyi.:)))

  YanıtlaSil
 3. zamane gençliği işte, akılları fikirleri hep koministlikte :)

  bu arada devrim eylem ile gerçekleşir, yine söz var icraat yok diyemeyeceğim, bir eylem yapılmış burada benim farkında olduğum kadarıyla, sizin fark ettiğiniz kadarıyla ve birilerinin farkına varabilecekleri umuduyla. Ön yargısız özgür düşünceyle kalın her daim.

  YanıtlaSil
 4. :) "öyle şeyler" nasıl bir tabi ki.:) nasıl bir bilinçaltı var acep vatandaşın..
  Bir soyut resim çizdirmek lazım.

  Konuyu seçmemiş olsaydınız ve ödev şartlarında fesh olmamış olma şartı olsa idi genç parti'yi tavsiye ederdim. En acayip vaziyetlerden biri bence, tam araştırmalık bir durum.
  ama bu da çok iyi bir seçim bence.

  Zoru seçen biri olarak bu dileği nasıl karşılarsınız bilmiyorum ama kolaylıklar dilerim.
  Vesselam..

  YanıtlaSil
 5. Teşekkür ederim. Herkes için diyelim.

  YanıtlaSil
 6. Talip Bey, resim konusunda katılıyorum ama yüzündeki ifade bir çok şeyi anlatıyordu. Öcü gibi baktılar bize.:) Meydanda eylem yapacağımızı falan anlatıyordu o bakışlar.
  İnsanın başına meraktan ne çok şey geliyor.
  Eyvallah..

  YanıtlaSil